Filtri rekuperatoriem

Rekuperatora filtri jāmaina vismaz divas reizes gadā, vēlams pirms un pēc apkures sezonas. Ja filtri netiek laikus nomainīti, rekuperators patērē vairāk elektroenerģijas, darbojas skaļāk un, pats galvenais, nenodrošina nepieciešamo svaiga gaisa plūsmu! Gaisa filtru kalpošanas laiks dažādās filtrēšanas klasēs ir atšķirīgs, un, jo blīvāks ir filtrs, jo ātrāk tas aizsērē. Jāuzrauga ventilācijas sistēmas nepārtraukta izmantošana un, ja nepieciešams, jāpalielina tās ventilācijas jauda. Ja uzreiz pēc filtru nomaiņas mājokļa vēdināšanai pietiek ar 40% jaudas iestatījumu, tad, beidzoties filtru kalpošanas laikam, ar 80% var nepietikt. Tāpēc, regulāri mainot filtrus, ietaupīsiet arī elektroenerģiju.

Katram rekuperatoram ir divi gaisa filtri. Viens ir paredzēts ierīces jutīgo komponentu aizsardzībai pret bojājumiem, otrs – plaušu un veselības aizsardzībai. Gan pieplūdes, gan izplūdes gaisa filtri jāmaina noteiktajā biežumā. Izplūdes gaisa plūsma ir īpaši svarīga, jo rekuperators to izmanto siltuma atgūšanai, lai uzsildītu telpā piegādāto svaigo gaisu.

Pieplūdes gaisa filtrs aiztur daļiņas (putekļus, dūmus, pelnus, sāļus) no āra gaisa, kā arī mikroorganismus (pelējumu, baktērijas un vīrusus) un putekšņus. Jo blīvāks filtrs, jo mazākas daļiņas un jo vairāk daļiņu tas var aizturēt. Jo mazākas daļiņas, jo tās ir bīstamākas jūsu veselībai.

Izplūdes gaisa filtrs aiztur putekļus telpā. Iekļūstot iekārtā, tie var sabojāt ventilatora gultņus vai nogulsnēties plānā slānī uz siltummaiņa plāksnēm. Pirmajā gadījumā ierīce vienkārši pārtrauks darboties. Otrajā gadījumā nekas nenotiks. Pareizāk sakot, nekas viegli pamanāms. Tomēr, piemēram, celtniecības putekļi, kas samitrināti ar rekuperatora kondensēto mitrumu, uz siltummaiņa plānajām plāksnēm veido nepārtrauktu apmetuma kārtu, kas neļauj siltajam gaisam efektīvi sasildīt piegādāto auksto āra gaisu. Tas, savukārt, neatgriezeniski samazinās jūsu sistēmas siltummaiņas efektivitāti.

Showing the single result

Shopping Cart