Kāpēc man ir NEPIECIEŠAMA rekuperatora filtru nomaiņa?

Ventilācijas sistēma var nodrošināt svaigu gaisu visu gadu tikai tad, ja tā tiek pareizi uzturēta, t. i., ja gaisa filtri tiek mainīti vismaz 2 reizes gadā.

filtri rekuperatoriem filtri filtri rekuperatoriem filtri komfovent filtri filtru nomaiņa Oxygen filtri Salda filtri

Kad pēdējo reizi mainījāt filtrus?

Lielākā daļa rekuperācijas sistēmu lietotāju droši vien teiks: "Es neatceros, varbūt pirms sešiem mēnešiem".
Tas parasti nozīmē, ka filtri ir mainīti pirms gada, diviem, pieciem gadiem vai dažkārt nemainīti vispār.

Rekuperatora filtri jāmaina vismaz divas reizes gadā,

vēlams pirms un pēc apkures sezonas. Ja filtri netiek laikus nomainīti, rekuperators patērē vairāk elektroenerģijas, darbojas skaļāk un, pats galvenais, nenodrošina nepieciešamo svaiga gaisa plūsmu! Gaisa filtru kalpošanas laiks dažādās filtrēšanas klasēs ir atšķirīgs, un, jo blīvāks ir filtrs, jo ātrāk tas aizsērē. Jāuzrauga ventilācijas sistēmas nepārtraukta izmantošana un, ja nepieciešams, jāpalielina tās ventilācijas jauda. Ja uzreiz pēc filtru nomaiņas mājokļa vēdināšanai pietiek ar 40% jaudas iestatījumu, tad, beidzoties filtru kalpošanas laikam, ar 80% var nepietikt. Tāpēc, regulāri mainot filtrus, ietaupīsiet arī elektroenerģiju.

Katram rekuperatoram ir divi gaisa filtri. Viens ir paredzēts ierīces jutīgo komponentu aizsardzībai pret bojājumiem, otrs – plaušu un veselības aizsardzībai. Gan pieplūdes, gan izplūdes gaisa filtri jāmaina noteiktajā biežumā. Izplūdes gaisa plūsma ir īpaši svarīga, jo rekuperators to izmanto siltuma atgūšanai, lai uzsildītu telpā piegādāto svaigo gaisu.

Pieplūdes gaisa filtrs aiztur daļiņas (putekļus, dūmus, pelnus, sāļus) no āra gaisa, kā arī mikroorganismus (pelējumu, baktērijas un vīrusus) un putekšņus. Jo blīvāks filtrs, jo mazākas daļiņas un jo vairāk daļiņu tas var aizturēt. Jo mazākas daļiņas, jo tās ir bīstamākas jūsu veselībai.

Izplūdes gaisa filtrs aiztur putekļus telpā. Iekļūstot iekārtā, tie var sabojāt ventilatora gultņus vai nogulsnēties plānā slānī uz siltummaiņa plāksnēm. Pirmajā gadījumā ierīce vienkārši pārtrauks darboties. Otrajā gadījumā nekas nenotiks. Pareizāk sakot, nekas viegli pamanāms. Tomēr, piemēram, celtniecības putekļi, kas samitrināti ar rekuperatora kondensēto mitrumu, uz siltummaiņa plānajām plāksnēm veido nepārtrauktu apmetuma kārtu, kas neļauj siltajam gaisam efektīvi sasildīt piegādāto auksto āra gaisu. Tas, savukārt, neatgriezeniski samazinās jūsu sistēmas siltummaiņas efektivitāti.

Kuru filtrēšanas klasi izvēlēties?

G4, M5 vai F7? Coarse, ePM10, vai varbūt ePM1?Izvēlieties filtrācijas klasiatkarībā no dzīvesvietas, gadalaika, būvdarbu pabeigšanas.

filtri rekuperatoriem filtri rekuperatoru filtri filtri filtri komfovent filtri filtru nomaiņa OXYGEN filtri Salda filtri siltuma atgūšanas iekārta

Izvēlieties filtrācijas klasi atkarībā no dzīvesvietas, gadalaika un būvdarbu pabeigšanas

Kopš 2012 gada gaisa filtru efektivitāti nosaka pēc filtra materiāla atbilstības standartam EN 779:2012. Jaunais ISO 16890 standarts stājās spēkā 2018 gada jūlijā, taču patērētāju ērtībām daudzi ražotāji piedāvā savus produktus saskaņā ar abiem standartiem.  Mājsaimniecības ventilācijas sistēmās parasti izmanto šādas filtru klases:

EN 779:2012ISO 16890Aizturēšana
G4CoarseRupjās cietās daļiņas
M5ePM10 55%Vidēja lieluma cietās daļiņas
F7ePM1 70%Ļoti sīkas cietās daļiņas

Jo augstāka filtrēšanas klase, jo sīkākas daļiņas filtrs aiztur. Izvēlieties efektīvu (F7/ePM1) filtrēšanu, ja:

Dzīvesvieta. Ja dzīvojat netālu no ielas ar intensīvu satiksmi vai ja ventilācijas sistēmas gaisa ieplūdes atvere atrodas netālu no autostāvvietas.

Gada laiks. Ja pavasarī un vasarā jūsu mājas tuvumā ir daudz koku, kas rada ziedputekšņus. Arī ziemā, ja kaimiņos ir mājas, kas tiek apkurinātas ar cieto kurināmo.

Būvdarbu pabeigšana. Ja jūsu vai tuvāko kaimiņu māja vēl nav pabeigta, notiek bruģēšanas darbi, un ārā ir daudz putekļu. Ja ventilācijas sistēma netiek nodota ekspluatācijā pēc apdares darbu pabeigšanas, ieteicams izmantot augstākas klases filtru, lai filtrētu ne tikai pieplūdes, bet arī izplūdes gaisu. Tas pasargās sistēmas jutīgos komponentus, piemēram, siltummaini un ventilatorus, no iespējamiem bojājumiem.

Īpaši svarīgi ir regulāri mainīt ventilācijas sistēmas gaisa filtrus, jo, aizsērējušas ar cietajām daļiņām, tās ielaiž mazāk gaisa. Ja pēc sešu mēnešu darbības G4/ISO rupjais filtrs joprojām caurlaidīs nelielu gaisa plūsmu, tad G4/ISO rupjā filtra F7/ePM1 klases filtrs var kļūt pilnīgi necaurlaidīgs. Dažāda blīvuma filtriem ir arī atšķirīgs filtrēšanas laiks – jo blīvāks ir filtrs, jo ātrāk tas aizsērē.

Shopping Cart